Aktualności Aktualności

Wałcz sportem stoi

W dniu 11.10.2017r. w Urzędzie Miasta Wałcz odbyło się spotkanie z młodymi sportowcami, którzy realizując swoje pasje sięgają po najwyższe trofea sportowe na szczeblu krajowym. W spotkaniu uczestniczyli także trenerzy naszych mistrzów: Zbigniew Butryński, Łukasz Butryński oraz Agnieszka Prendecka. Swoją obecnością zaszczycił nas również Zbigniew Kowalczuk trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który w dniu 6 października br. odebrał wyróżnienie "Za Zasługi dla Sportu".

Wśród młodych mistrzów znaleźli się :
- Anna Góralska, która została Młodzieżową Mistrzynią Polski 2017 w boksie ,
- Dominika Pogrzebska aktualna Wicemistrzyni Polski kadetek w boksie,
- Grzegorz Żmuda tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski kadetów w boksie,
- Wojciech Gawęda srebrny medalista Mistrzostw Polski U16 nazywanych także Małym Memoriałem Kusocińskiego w rzucie oszczepem z wynikiem 57,14 m.

Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska życzyła młodym sportowcom dalszych sukcesów, efektywnej współpracy i realizacji wszystkich ambitnych planów oraz niesłabnącego entuzjazmu do działania. Wszystkim zawodnikom wręczone zostały dyplomy i upominki. Słowa podziękowań skierowane również zostały do trenerów będących wielkim wsparciem i autorytetem dla utalentowanych zawodników. 

My również dołączamy do gratulacji. Wałcz jest z Was dumny.
 

Sportowy Wałcz Sportowy Wałcz

Nie sposób jest pisać o Wałczu nie wspominając o jego wieloletnich związkach ze sportem i turystyką aktywną. Tak też jest w tym opracowaniu, które zostało stworzone z zamiarem choćby wycinkowego pokazania naszego miasta, roli jaką odegrało w tworzeniu potęgi polskiego, lekkoatletycznego Wunderteamu oraz wkładu własnego w sukcesy polskiego sportu i krzewienia wspaniałej idei olimpijskiej. 

Obiekty sportowe Obiekty sportowe

Miasto Wałcz słynie z historii sportowej dlatego też posiada wiele obiektów sportowych: