Aktualności Aktualności

Krzysztof Głowacki w Urzędzie Miasta Wałcz

W dniu 31 października 2013r. odbyło się w Urzędzie Miasta Wałcz spotkanie Pani Burmistrz Bogusławy Towalewskiej z Krzysztofem Głowackim – bokserem wagi junior ciężkiej, posiadaczem pasa WBO INTERCONTINENTAL oraz czołowym pięściarzem tej wagi na świecie. Krzysztof Głowacki jest Wałczaninem i jak powiedział – to miasto jest najpiękniejsze i z nim wiąże swoją przyszłość mimo wielu innych propozycji. Podczas spotkania opowiadał o swoim życiu, związkach ze sportem, karierze bokserskiej i planach na przyszłość. Pierwszym trenerem Krzysztofa Głowackiego był założyciel wałeckiego boksu Henryk Staś.

Pani Burmistrz pogratulowała mistrzowi dotychczasowych osiągnięć i życzyła mu wielu kolejnych sukcesów. Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie

Kolejną walkę Krzysztof Głowacki stoczy w Pile w dniu 14 grudnia br. w obronie pasa WBO.

Źródło: WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO, PROMOCJI, SPORTU I TURYSTYKI


Sportowy Wałcz Sportowy Wałcz

Nie sposób jest pisać o Wałczu nie wspominając o jego wieloletnich związkach ze sportem i turystyką aktywną. Tak też jest w tym opracowaniu, które zostało stworzone z zamiarem choćby wycinkowego pokazania naszego miasta, roli jaką odegrało w tworzeniu potęgi polskiego, lekkoatletycznego Wunderteamu oraz wkładu własnego w sukcesy polskiego sportu i krzewienia wspaniałej idei olimpijskiej. 

Obiekty sportowe Obiekty sportowe

Miasto Wałcz słynie z historii sportowej dlatego też posiada wiele obiektów sportowych: