Aktualności Aktualności

XIV turniej tenisowy dla amatorów Pojezierze Cup Zwycięzcy przyjechali z Piły

2 i 3 września w Wałczu odbył się XIV już turniej tenisowy dla amatorów Pojezierze Cup. Jednym ze sponsorów tego wydarzenia była Gmina Miejska Wałcz. Tym razem - zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn - główne nagrody pojechały ze zwycięzcami do Piły.

Do turnieju kobiet zgłosiło się 8 zawodniczek i 16 zawodników. W finale turnieju pań 19-letnia pilanka Wiktoria Wiącek zagrała na rzadko widywanym w Wałczu w rywalizacji pań poziomie, a jej rywalka - M. Ochrymowicz z Wałcza nie potrafiła znaleźć recepty na mocne i precyzyjne zagrania swojej rywalki. W pierwszym secie pilanka nie oddała ubiegłorocznej mistrzyni żadnego gema, w drugim było 6:4 dla Wiktorii, która w pięknym stylu wywalczyła główne trofeum.

W turnieju panów finał na pewno mógł się podobać - choć trochę mniej kibicom broniącego tytułu właściciela szkoły tenisowej OCHRYM Artura Ochrymowicza. Wałczanin robił co mógł, ale to było za mało, by zagrozić œświetnie grającemu Tomaszowi Dłużakowi z Piły, który wygrał 6:2, 6:1.
Uczestnicy chwalili organizację turnieju i podkreślali œświetną atmosferę, jaka panuje w nim od lat. Do integracji zawodników i gości imprezy przyczyniło się z pewnością ognisko z kiełbaskami, organizowane na brzegu Radunia w nocy z soboty na niedzielę.

Źródło/ tekst i zdjęcia: Tomasz Chruścicki, Pojezierze Wałeckie
 

Aplikacja turystyczna Aplikacja turystyczna

Zachęcamy do skorzystania z darmowej aplikacji na smartfona lub tableta (Android, iOs) dzięki której możemy zwiedzać najciekawsze zakątki Pojezierza Wałeckiego zarówno zabytki, jak i atrakcyjne pod względem przyrodniczym obiekty, w tym te o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Dodatkowo każdy turysta odwiedzający region znajdzie tutaj szeroką bazę gastronomiczną i noclegową, a także dobrze rozwiniętą sieć punktów informacji turystycznej, sklepów, urzędów i banków, dzięki czemu zwiedzanie będzie nie tylko przyjemne, ale i praktyczne. Dodatkowym atutem aplikacji są trasy turystyczne – piesze, rowerowe, kajakowe, edukacyjne oraz Nordic Walking. Możliwe jest także skorzystanie z nawigacji, a przy miejscach charakterystycznych dla regionu odtwarzane są legendy lub opisy audio.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: www.polskietrasy.pl