Aktualności Aktualności

Wałcz w Polsacie

W sobotni wieczór znów można było usłyszeć o Wałczu w ogólnopolskiej telewizji a wszystko to za sprawa naszego boksera Krzysztofa Głowackiego.

W walce poprzedzającej główne wydarzenie gali w Wieliczce Krzysztof Głowackipokonał przez techniczny nokaut po trzeciej rundzie byłego mistrza świata wagi półciężkiej Richarda Halla, byłego rywala Dariusza „Tigera" Michalczewskiego.

W pierwszej odsłonie zawodnik z Wałcza boksował spokojnie, jednak już w drugim starciu kilkukrotnie mocno trafił Jamajczyka bezpośrednimi ciosami z lewej ręki. Boksujący z odwrotnej pozycji Głowacki kontrolował dystans i cały czas pozostawał czujny w defensywie. Pod koniec trzeciej rundy Głowacki trafił mocnym lewym sierpowym, po którym Hall stracił równowagę i padł na deski. Jamajczyk wstał, lecz przed rozpoczęciem kolejnego starcia  zdecydował się poddać pojedynek w wyniku kontuzji prawego łuku brwiowego.

Niewykluczone, że Wałeccy kibice już 14 grudnia będą mogli na żywo obejrzeć naszego reprezentanta. Gala Wojak Boxing Night ma się odbyć w naszym regionie

Gratulujemy Krzysztofowi i czekamy na kolejne sukcesy

 

Źródło: WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO, PROMOCJI, SPORTU I TURYSTYKI
Zdjęca: Ringpolska.pl
 


Aplikacja turystyczna Aplikacja turystyczna

Zachęcamy do skorzystania z darmowej aplikacji na smartfona lub tableta (Android, iOs) dzięki której możemy zwiedzać najciekawsze zakątki Pojezierza Wałeckiego zarówno zabytki, jak i atrakcyjne pod względem przyrodniczym obiekty, w tym te o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Dodatkowo każdy turysta odwiedzający region znajdzie tutaj szeroką bazę gastronomiczną i noclegową, a także dobrze rozwiniętą sieć punktów informacji turystycznej, sklepów, urzędów i banków, dzięki czemu zwiedzanie będzie nie tylko przyjemne, ale i praktyczne. Dodatkowym atutem aplikacji są trasy turystyczne – piesze, rowerowe, kajakowe, edukacyjne oraz Nordic Walking. Możliwe jest także skorzystanie z nawigacji, a przy miejscach charakterystycznych dla regionu odtwarzane są legendy lub opisy audio.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: www.polskietrasy.pl