Aktualności Aktualności

Pies policyjny u seniorów

Dzisiaj policjanci spotkali się z seniorami. Szczególną atrakcją był pies policyjny, a omawianym tematem - zachowanie się w przypadku włamania do mieszkania. 

Spotkanie, odbyło się Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Kościuszki. Tym razem w ramach programu „Bezpieczny senior" przybył na spotkanie specjalny gość, technik kryminalistyki asp. Kamil Doliwka, który poruszył temat przestępstwa kradzieży z włamaniem. Seniorzy otrzymali wskazówki jakich należy przestrzegać w przypadku ujawnienia tego przestępstwa,  a także jak się zachować, kiedy na miejscu zdarzenia będzie sprawca. Na spotkanie przybył także oczekiwany przez seniorów czworonożny gość – pies policyjny o imieniu Zambu, który zajmuje się wyszukiwaniem narkotyków.

Seniorzy zaciekawieni służbą psa w Policji poprosili o spotkanie. Podczas prelekcji przewodnik nie tylko przedstawił psa, ale i poruszył temat zachowań w przypadku zaatakowania przez agresywnego psa oraz o znęcania się nad zwierzętami. Seniorzy wymieniali znanych z telewizji psich aktorów, a ponadto seniorzy, którzy są właścicielami czworonogów przynieśli na spotkanie fotografie swoich pupili. Uczestnicy zaopatrywali się w ulotki profilaktyczne przyniesione przez policjantów.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Źródło : Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Telefony alarmowe Telefony alarmowe

997
Policja

999
Pogotowie

998
Straż Pożarna

(67)2583700
Straż Miejska


(67)2501702
Pogotowie energetyczne

(67)2583204
Pogotowie Gazowe

Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc

Co roku w Polsce kilka tysięcy osób umiera tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie byli w stanie podjąć czynności ratowniczych. Nie udzielenie pierwszej pomocy jest naruszeniem Kodeksu Karnego! Upewnij się, że wiesz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tej wiedzy możesz uratować czyjeś życie.