Aktualności Aktualności

LAURKI I CYTRYNKI DLA KIEROWCÓW

Policjanci wspólnie z przedszkolakami zorganizowali akcję dla kierowców pod nazwą „Uwaga! Dziecko na drodze" . Tym razem dzieci oceniały kierowców i wręczały albo kolorową laurkę, lub plaster cytryny. 

W akcji po raz pierwszy wzięły udział przedszkolaki, a były to dzieci z przedszkola „Bajka" w Wałczu. W akcję włączyli się także strażnicy miejscy oraz brat Piotr z parafii św. Antoniego w Wałczu, który współpracuje z policjantami. Tym razem to właśnie przedszkolaki oceniały, czy kierowcy należy się nagana w postaci plastra cytryny czy mandatu, albo nagroda.

Na nagrody przedszkolaki przygotowały własnoręcznie wykonane laurki. Laurki ze smutną minką były dla niezdyscyplinowanych, a z uśmiechniętą dla wzorowych kierowców. Mimo kapryśnej aurze przedszkolakom podobały się działania zwłaszcza, że mogły wspólnie z drogówką sprawdzać prędkość jadących aut. Na szczęście kierowców, którzy musieli zjeść plaster cytryny było mniej. Akcja ma na celu uwrażliwienie   i przypominanie kierowcom o tych najmłodszych uczestnikach dróg, jak również uwrażliwienie dzieci o tym, że na drodze czyhają różne niebezpieczeństwa. Dzieci wiedzą,   że ulica to nie plac zabaw,  że jeżdżą po niej rozpędzone auta, ale dziecko ma inną zdolność postrzegania niebezpieczeństw, oraz trudności w ocenie odległości i prędkości. Dlatego kierowcy winni wykazać się kulturą na drodze.  Ponadto „źli" kierowcy wysłuchali wiersza  i otrzymywali naklejkę z dekalogiem myślącego kierowcy:
 Kierowco! Przepisy naruszyłeś
 i dzieci zasmuciłeś.
Nagana ci się należy, A cytryna karę wymierzy.


 
Źródło / Zdjęcia : Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Telefony alarmowe Telefony alarmowe

997
Policja

999
Pogotowie

998
Straż Pożarna

(67)2583700
Straż Miejska


(67)2501702
Pogotowie energetyczne

(67)2583204
Pogotowie Gazowe

Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc

Co roku w Polsce kilka tysięcy osób umiera tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie byli w stanie podjąć czynności ratowniczych. Nie udzielenie pierwszej pomocy jest naruszeniem Kodeksu Karnego! Upewnij się, że wiesz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tej wiedzy możesz uratować czyjeś życie.