Aktualności Aktualności

Akcja znicz

Uwaga Mieszkańcy ! 

Do Święta Zmarłych zostało już kilka dni. 1 listopada to nie tylko czas zadumy i wspomnień osób, które odeszły, ale także czas wzmożonego ruchu na drogach. Wielu z nas w tym czasie wybiera się na groby swoich najbliższych, pamiętajmy zatem o rozwadze. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, a wspierać ich będą strażnicy miejscy, gminni i Żandarmeria Wojskowa. W czasie kontroli funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość  oraz sposób przewożenia dzieci. W związku ze wzmożonym ruchem, policjanci apelują o prawidłowe parkowanie samochodów w rejonach cmentarzy, zgodnie z przepisami i w sposób umożliwiający parkowanie innym.

Jak co roku kierowcy powinni przygotować się na okresowe zmiany w organizacji ruchu. Przede wszystkim 1 listopada w rejonie cmentarza Chrząstkowo ruch będzie odbywał się w jednym kierunku, tj. wjazd na cmentarz będzie z drogi krajowej K10, a wyjazd z ulicy Podleśnej. Dodatkowo wzorem lat ubiegłych Zakład Komunikacji Miejskiej uruchomi dodatkowe linie specjalne oznaczone literą „S" i „S-3B" do obsługi ruchu pasażerskiego na wałeckie cmentarze. Jeśli to możliwe apelujemy o pozostawienie samochodów w domach.

Policjanci przypominają również, że w dniu Święta Zmarłych na drogach, poboczach i przejściach będzie bardzo wielu pieszych, więc trzeba jechać szczególnie ostrożnie. Piesi natomiast powinni sami zadbać o swoje bezpieczeństwo i jeżeli nie będzie to konieczne, nie przemieszczali się po jezdniach, a jeżeli nie da się tego uniknąć - aby chodzili po drogach czy jezdniach zgodnie z obowiązującymi zasadami. Warto też pamiętać o tym, aby po zmroku poza obszarem zabudowanym posiadać przy sobie element odblaskowy.


Telefony alarmowe Telefony alarmowe

997
Policja

999
Pogotowie

998
Straż Pożarna

(67)2583700
Straż Miejska


(67)2501702
Pogotowie energetyczne

(67)2583204
Pogotowie Gazowe

Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc

Co roku w Polsce kilka tysięcy osób umiera tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie byli w stanie podjąć czynności ratowniczych. Nie udzielenie pierwszej pomocy jest naruszeniem Kodeksu Karnego! Upewnij się, że wiesz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tej wiedzy możesz uratować czyjeś życie.