Aktualności Aktualności

TURNUS REHABILITACYJNY- OREW WAŁCZ

W dniach 23-27.10.2017 podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Wałczu wraz z opiekunami po raz pierwszy uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym, który został zorganizowany w Ośrodku - Rehabilitacyjno - Wczasowym „Rzemieślnik" w Międzywodziu. Podczas pobytu nad morzem dzieci mogły korzystać z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, leczniczych masaży, gimnastyki ogólnorozwojowej, magnetoterapii, inhalacji czy  kąpieli perełkowych. Zabiegi te dobierane były przez lekarza, który uwzględniał indywidualne potrzeby oraz przeciwwskazania każdego z uczestników turnusu.                                                

Oprócz ćwiczeń i zabiegów zaleconych przez lekarza, podopieczni miło spędzali czas w formie aktywnego wypoczynku i zabawy. Każdego dnia uczestniczyli w zajęciach integracyjno- rozwojowych, które były atrakcyjną formą terapii.  Popołudniami wszyscy uczestnicy chodzili nad morze, spędzając jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. W czasie spacerów podopieczni mogli podziwiać uroki najbliższych okolic, zapoznając się z typowymi dla miejsca zagadnieniami oraz odkrywać otaczającą przyrodę nadmorskiego regionu. Po tak wyczerpujących chwilach, pełnych niesamowitych wrażeń, najlepszym zwieńczeniem dnia  był wieczorny odpoczynek przy dźwiękach gitary.  Wyjazd dał dzieciom możliwość poznania innych uczestników  turnusu, integracji i nawiązania przyjaźni z podopiecznymi z Gudowa. Dzieci ucząc się nawiązywania nowych kontaktów mogły również ćwiczyć swoją samodzielność w sytuacjach wcześniej dla nich nieznanych, co bez wątpienia dodało im pewności siebie i wiary we własne możliwości.
Pobyt na turnusie niesie ze sobą ogrom korzyści rewalidacyjnych, wśród których najważniejsza jest poprawa stanu zdrowia. Ogrom niezapomnianych wrażeń i przeżyć zapisał w pamięci podopiecznych mnóstwo wspaniałych wspomnień, dzięki którym wszyscy wrócili do codziennych zajęć z zapasem energii i uśmiechami na twarzy.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.