Aktualności Aktualności

Pasowanie na ucznia w wałeckiej Kornelówce.

20 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych oraz dzieci
 z oddziału przedszkolnego wraz z  rodzicami złożyli ślubowanie i zostali pasowani na członków społeczności ,,Kornelówki". Uroczystość pasowania miała szczególny charakter, gdyż tematycznie zbiegła się  z obchodami XX rocznicy nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.

Pani dyrektor szkoły Ewa Hołowska - Kędzierska powitała gorąco gości: wiceburmistrz Joannę Rychlik-Łukasiewicz i przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Rydera, nauczycieli, rodziców, dziadków,  a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych i przedszkolaki.
Dzieci  przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie tekstów, wierszy i piosenek. Podczas uroczystości  bezbłędnie układały puzzle z tytułami książek napisanych przez patrona szkoły, pakowały ,,tobołek‘' na podróże  i wycieczki. Niezwykły klimat uroczystości nadał  sam ,,Kornel Makuszyński'', w rolę którego wcielił się Bogumił  Solarski –dziadek naszych uczniów, recytując wiersze, urzekł wszystkich  piosenką z filmu ,,Panna z mokrą głową''. Pojawiły się też postaci ,,Koziołek Matołek'', ,,Małpka Fiki –Miki'' i Basia" zachęcające m.in. do tańca.

Po wspaniałej zabawie, w  bardzo  podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły ,,pierwszacy'' ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania  odbył się Akt Pasowania na ucznia dokonany wielkim ołówkiem oraz  wręczono  okazyjne dyplomy, które zapewne na lata będą pamiątką z tego wydarzenia.  Były życzenia, do których  dołączyli się zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali od władz miasta prezenty. Rada Rodziców ufundowała piękne i smaczne torty imieninowe. Ten dzień zakończył się wspólnym świętowanie w klasach wraz  z rodzicami i wychowawcami  klas pierwszych: Ewą Rogulską, Brygidą Lechojdą oraz nauczycielkami przedszkolnego  Sylwią Głowacką –Płachta i Karoliną Glinka- Komorowską.

Całą uroczystość przygotowały i  prowadziły Małgorzata Pomagalska i Agnieszka Pająk.

 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.