Aktualności Aktualności

MARSZ ŻYCIA I NADZIEI

2 października br. po raz kolejny Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Wałeckiej „Amazonka" było organizatorem wraz z Wałeckim Centrum Kultury MARSZU ŻYCIA I NADZIEI. Jak corocznie wałeckie stowarzyszenie dołącza się do ogólnopolskiej akcji   „Wielka Kampania Życia" i zaprasza mieszkańców Wałcza do solidarności z kobietami dotkniętymi chorobą nowotworową.

 

W piękne słoneczne przedpołudnie przed wałeckim ratuszem zebrały się członkinie stowarzyszenie przedstawiciele Urzędu Miasta z Panią Burmistrz Bogusławą Towalewską, ale przede wszystkim ludzie młodzi z wałeckich szkół, którzy od początku marszu wspierają go swoja obecnością. Każdy                             z zebranych otrzymał różową wstążkę  - symbol walki z rakiem piersi. Wspólnie przemaszerowano ulicami miasta pod Wałeckie Centrum Kultury gdzie po odśpiewaniu hymnu wałeckich Amazonek  w górę poleciały różowe baloniki. Następnie zaproszono gości na wykład dotyczący profilaktyki zdrowia oraz część artystyczną –edukacyjną.

 

Źródło: Anna Gródka


Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.