Aktualności Aktualności

Spotkania z panią dietetyk Magdaleną Borowiec

W dniach 25-27 października w Szkole Podstawowej nr 5 w klasach I-III odbywały się spotkania z dietetykiem panią Magdaleną Borowiec. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się, jakie są składniki prawidłowej diety i przekonać się, czym jest zdrowa żywność. Dzieci z zaangażowaniem dzieliły się swoimi doświadczeniami w jedzeniu warzyw i owoców, poznały również główne grupy produktów, których najbardziej potrzebuje młody organizm. Dzięki takiej wiedzy mogły wykonać „dorosłe" zadanie- zaplanować zdrowe śniadanie do szkoły.  Pani dietetyk nie zapomniała również o sporcie - namawiała dzieci do aktywnego spędzania czasu, zabaw na świeżym powietrzu. Podkreślała też, że warto zamienić słodzone napoje na czystą wodę, a batoniki i ciasteczka na świeże owoce.

         Promocja zdrowego trybu życia staje się coraz ważniejszym zagadnieniem w obecnych czasach. Kontakt z profesjonalistką i pasjonatką, jaka jest pani Magda, pomoże z pewnością dzieciom zrozumieć, że zdrowe odżywianie teraz, to zdrowy organizm w przyszłości.

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.