Aktualności dla firm i inwestorów Aktualności dla firm i inwestorów

Wałcz i Pomorze Zachodnie zabiega o inwestorów- Telekonferencja z Ukraińskimi Przedsiębiorcami z Chmielnicków na Ukrainie.

      Z blisko 300 przedsiębiorcami z Ukrainy o możliwości prowadzenia firm na Pomorzu Zachodnim rozmawiali burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska i dyrektor Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie Jacek Wójcikowski. Organizatorem konferencji na Ukrainie była Fundacja Polskie Centrum Prawa w Kijowie.
 
- Organizatorom konferencji przekazaliśmy materiały o Wałczu. Podczas telekonferencji przedstawiłam przedsiębiorcom z Ukrainy ofertę inwestycyjną miasta. Wałcz jest położony na przecięciu szlaków Warszawa - Szczecin oraz Berlin - Gdańsk - Kaliningrad. Jesteśmy, zatem doskonałym miejscem dla biznesu w drodze do Szwecji i Niemiec. Internetowe połączenie pozwoliło nam zaoszczędzić czas na wyjazd i pieniądze naszych podatników - relacjonuje Bogusława Towalewska.
Andrzej Kowalczyk naczelny dyrektor firmy Ekomech w kilku słowach przybliżył działalność swojej firmy  oraz zachęcał do inwestowania w naszym mieście

       Dyrektor COI przy Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie Jacek Wójcikowski przekonuje, że Pomorze Zachodnie jest dobrym miejscem do inwestycji dla przedsiębiorców ze wschodu, którzy chcą dostarczać produkty już w ramach Unii Europejskiej. Fakt ten potwierdza również Mariusz Tywoniuk z rzeszowskiej kancelarii obsługującej przedsiębiorców z Ukrainy w Polsce „od dwóch lat widać duże zainteresowanie w rejestrowaniu firm ukraińskich w Polsce".
 

Na zdjęciu burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska i Andrzej Kowalczyk dyrektor naczelny EKOMECH w Wałczu czekają na połączenie przez internet z uczestnikami konferencji biznesowej w Chmielnicku.

FOT. walcz.pl

 

Kursy walut Kursy walut