Aktualności dla firm i inwestorów Aktualności dla firm i inwestorów

5 lat Platformy PPP

W 16 grudnia br. wiceburmistrz miasta Wałcz, Waldemar Lechnik uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju z okazji 5-lecia funkcjonowania porozumienia w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Podczas konferencji przedstawiciele podmiotów publicznych, doradcy i przedstawiciele instytucji finansowych dyskutowali o istotnych aspektach w przygotowaniu projektów ppp,  wskazywali  problemy, jakie pojawiają się na etapie zarówno przygotowania jak i zamknięcia finansowego projektu.
W ramach konferencji zorganizowano  dwa panele dyskusyjne, podczas których  omówione zostały doświadczenia samorządów zarówno z realizacji projektów małych, czyli takich jakie dominują na rynku polskim, jak i tych największych. Wymieniając cenne uwagi paneliści wskazywali na bariery w rozwoju partnerstwa publiczno - prywatnego w Polsce.

Do udziału w jednym z paneli dyskusyjnych został zaproszony wiceburmistrz Waldemar Lechnik prezentując nasze miasto oraz  stan przygotowania  inwestycji drogowej w Wałczu, która ma być realizowana   w formule partnerstwa publiczno - prywatnego.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 przedstawicieli podmiotów publicznych z całej Polski.
 
Więcej informacji na: https://www.ppp.gov.pl/Aktualnosci/Strony/5_lat_Platformy_PPP.aspx

Oprac. Wydział Rozwoju i Promocji Miasta
 

Kursy walut Kursy walut