Aktualności Aktualności

Trzy zarzuty, trzy miesiące aresztu

Policjanci zatrzymali 28 letniego mężczyznę, który popełnił w krótkim czasie trzy przestępstwa. Wczoraj sąd w Wałczu  zastosował wobec sprawcy areszt. 
 
Była godzina 01.55, kiedy dyżurny otrzymał telefon od dyspozytora pogotowia o skierowaniu załogi do pobitego 56 letniego mieszkańca Wałcza.  Do pobicia, doszło w jednym z mieszkań osiedlowych w Wałczu. Sprawca został zatrzymany chwilę później, podczas  rutynowej kontroli przez patrolujących miasto policjantów. Okazał się nim  spokrewniony z pokrzywdzonym 28 latek, poszukiwany przez tutejszą prokuraturę, który opuścił mieszkanie przed przybyciem funkcjonariuszy.  Jak się okazało sprawca wcześniej spożywał alkohol wspólnie z pokrzywdzonym w jego mieszkaniu. Wtedy też, doszło do kłótni pomiędzy nimi. 28 latek zaatakował  65 latka , poprze uderzenia pięścią, tym samym powodując obrażenia głowy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Ponadto 28 latek ma na swoim koncie uszkodzenie mienia w postaci wybicia szyb wystawowych w jednym ze sklepów w Wałczu, gdzie  straty oszacowano na kwotę 1 tysiąca złotych. Czynu tego, dokonał dwa miesiące wcześniej. Jak by tego było mało po zatrzymaniu w trakcie osadzania w areszcie policyjnym, funkcjonariusze znaleźli  w podręcznym bagażu 28 latka narkotyki. Środki psychotropowew postaci amfetaminy w ilości 1, 115 grama. Narkotyki schowane były w opakowaniu po papierosach. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wczoraj Sąd Rejonowy w Wałczu wobec niego zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Telefony alarmowe Telefony alarmowe

997
Policja

999
Pogotowie

998
Straż Pożarna

(67)2583700
Straż Miejska


(67)2501702
Pogotowie energetyczne

(67)2583204
Pogotowie Gazowe

Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc

Co roku w Polsce kilka tysięcy osób umiera tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie byli w stanie podjąć czynności ratowniczych. Nie udzielenie pierwszej pomocy jest naruszeniem Kodeksu Karnego! Upewnij się, że wiesz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tej wiedzy możesz uratować czyjeś życie.