Aktualności Aktualności

« Powrót

ZŁOTE GODY

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania".
 R. Poulet

Dnia 25 listopada br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wałczu kolejny już raz odbyła się piękna uroczystość „Złotych Godów". Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, pełen wzruszeń, wspomnień i radości, obchodzili Państwo Teresa i Tadeusz Ciechalscy, Janina
i Stanisław Libnerowie oraz Janina i Werner Fischerowie.

 Wyrazem uznania wielkiej wartości tego wyjątkowego Jubileuszu jest przyznawanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medali za długoletnie pożycie małżeńskie. „Medale, które Państwo otrzymują są wyjątkowe - mówiła kierownik USC Ewa Spychalska - to jedyne wyróżnienie które można otrzymać wyłącznie we dwoje. Są swoistą nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze". Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonała Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska przekazując dostojnym Jubilatom szczególne wyrazy uznania i podziękowania za to, że wieloletnim, wspólnym życiem, wzajemnym poszanowaniem dają świadectwo, iż rodzina to najważniejsza wartość w życiu człowieka.
Uroczystość upiększył swym występem chór „Concordi laetitia" działający przy parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu, prowadzony przez Dariusza Izbana. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na życzenia, kwiaty oraz tradycyjną lampkę szampana z pięknie odśpiewanym „Sto lat".
Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz kolejnych, szczęśliwych lat w zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.