Aktualności Aktualności

Zbliża się pierwszy listopada

 Zbliża się pierwszy listopada, dzień kiedy wszyscy ruszamy w stronę cmentarzy. Dzień Wszystkich Świętych, a po nim Zaduszki to czas jaki poświęcamy tym, którzy już odeszli z tego świata. To przede wszystkim czas zadumy i refleksji, ale także wzmożonego ruchu na drogach, zakupów i porządkowania grobów bliskich. Dlatego ważne jest, abyśmy pamiętali również o bezpieczeństwie.

W tym szczególnym dniu w naszym mieście zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w okolicach Cmentarza Komunalnego przy ul. Północnej w Wałczu. Ruch będzie odbywał się w jednym kierunku, tj. wjazd na cmentarz

z drogi krajowej K10, a wyjazd ulicą Podleśną. Ponadto, wzorem lat ubiegłych Zakład Komunikacji Miejskiej uruchomi dodatkowe linie specjalne do obsługi ruchu pasażerskiego na wałeckie cmentarze. Jeśli to możliwe apelujemy o pozostawienie samochodów w domach. Ruch w rejonie cmentarzy będą nadzorowali funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i żołnierze Żandarmerii Wojskowej.
 
Przypominamy również, o możliwości skorzystania z narzędzi potrzebnych do sprzątania grobów, które dzięki Zakładowi Gospodarki Komunalnej już od dwóch lat cieszą się dużą popularnością na miejskich cmentarzach.  
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.