Aktualności Aktualności

« Powrót

Wałeckie urodziny Miasta Wałcz

W dniu 28 kwietnia br. miało miejsce niezwykłe wydarzenie dla Naszego Miasta - 715 rocznica nadania praw miejskich Miastu Wałcz. Były balony, chorągiewki urodzinowe a nawet przepyszny tort z wizerunkiem ratusza i wałeckiego herbu. Jednak zanim Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska zaprosiła wszystkich Mieszkańców na tort, na skwerku tuż przy „wałeckim ryneczku" wspólnie z Wałczanami wkopaliśmy „kapsułę czasu" a wraz z nią ważne dla miasta dokumenty, pamiątki, zdjęcia, listy, prace dzieci z przedszkoli i szkół. Wszystko to dla przyszłych pokoleń, gdyż otwarcie kapsuły przewidziano na 2068 rok – za 50 lat. „Jesteśmy w wyjątkowym dla miasta miejscu, tuż obok mnie piękny zegar – życzę Mieszkańcom, by odmierzał tylko dobry czas dla Wałcza" – mówiła Burmistrz B. Towalewska podczas wkopania kapsuły. Następnie Burmistrz zaprosiła wszystkich do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie czekał już na nich tort, a na scenie zagrali i zaśpiewali wałeccy artyści, m.in.: zespół Między Nami, zespół taneczny Skandi, Natalia Kędzierska, Aleksandra Andrukajtis, Studio Piosenki Esti. W sali obok były zapewnione animacje dla dzieci, które brały udział w przeróżnych konkursach i zawodach sportowych. W sali klubowej można było obejrzeć wystawę wałeckich malarzy oraz wpisać się do pamiątkowej księgi życzeń. Urodziny miasta zakończył koncert zespołu Majtki Bosmana, którzy wielokrotnie zapraszali Wałczan na Festiwal Dwóch Jezior, który odbędzie się w dniach 6 – 8 lipca br. Jeszcze raz z okazji 715 urodzin życzymy naszemu miastu i jego Mieszkańcom dostatku, dobrobytu, wzajemnego szacunku i miłości.
Źródło/tekst i zdjęcia: Wydział RiPM

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.