Aktualności Aktualności

« Powrót

PODSUMOWANIE 2017 ROKU W USC

W  ubiegłym roku Urząd Stanu Cywilnego w Wałczu sporządził 622 akty urodzenia.

Imiona, które były najczęściej nadawane dziewczynkom to: Hanna, Zofia, Julia i Lena, a chłopcom: Antoni, Franciszek, Aleksander i Jan. Rodzice wybierali swym pociechom także imiona oryginalne, czasem obcojęzyczne takie jak: Noelia, Laila, Aaliyah, Donovan czy Max.

W 2017 roku 108 par zdecydowało się na ślub konkordatowy, 88 par zawarło małżeństwo przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, z czego tylko jedna para złożyła przysięgę małżeńską poza siedzibą USC, w wybranym przez siebie miejscu.

Pięknym jubileuszem Złotych Godów może poszczycić się 15 par, którym wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W zeszłym roku sporządzono 417 aktów zgonów, o 16 więcej niż w roku 2016.
Łącznie w roku 2017 wydano 6458 odpisów aktów stanu cywilnego.

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.