Aktualności Aktualności

Wojewódzki turniej tenisa stołowego i wojewódzki konkurs fotograficzny w Wałczu

W dniu 26 października 2017 roku już po raz kolejny w hali wałeckiego MOSiRu odbyły się XI Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Młodzieży i Kadry OHP w Tenisie Stołowym. Organizatorem turnieju byli Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie, Starosta Wałecki, Burmistrz Wałcza oraz HP 16-6 w Wałczu.

Celem zawodów była popularyzacja tenisa stołowego, jako sposobu na czynne spędzanie czasu wolnego, integracja młodzieży i kadry OHP, zdobywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Całemu turniejowi przyświecało wdrażanie prawidłowych postaw zdrowej rywalizacji oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.  Ceremonii otwarcia dokonali zastępca burmistrza miasta Wałcza Joanna Rychlik Łukaszewicz, dyrektor MOSiR w Wałczu Paweł Łakomy i komendant HP 16-6 w Wałczu Ireneusz Gaworek. W mistrzostwach wzięło udział 15 jednostek z województwa zachodniopomorskiego. W sumie na zawodach wystartowało 30 zawodników i 15 zawodniczek oraz kadra OHP. Łącznie rozegrano 108 meczy. Turniej rozegrano w dwóch etapach. W fazie grupowej zawodnicy w czteroosobowych grupach rozgrywali pojedynki systemem każdy z każdym. Do etapu pucharowego przechodziło dwóch pierwszych zawodników z każdej grupy. Faza pucharowa przyniosła następujące rezultaty. Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Andżelika Sikorska z Polic, II miejsce Natalia Zarzycka z Trzebiatowa, III miejsce Natalia Marciniak z Łobza. Turniej chłopców wygrał Karol Pająk z Trzebiatowa, II miejsce Daniel Osiński ze Szczecinka, III miejsce Jakub Grochowicki z Wałcza. Turniej kadry OHP w kategorii kobiet wygrała Dorota Kukiełka z Barlinka, II miejsce Joanna Poźniak ze Szczecinka, III miejsce Natalia Mochort z Wałcza. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Hufiec Pracy 16-6 Wałcz przed HP ze Szczecinka, a III miejsce zajęli zawodnicy z HP z Trzebiatowa.  Całe zawody sędziowali uczestnicy hufca z Wałcza pod kierunkiem starszego wychowawcy Bohdana Kamińskiego.  Zwycięską drużynę z Wałcza, jak co roku przygotował komendant HP 16-6 Ireneusz Gaworek. Uroczystego zakończenia zawodów dokonał Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz. Widać było przygotowanie młodzieży do turnieju, co jest zasługą wychowawców z każdej jednostki. Cały turniej został uwieczniony na fotografiach wykonanych przez uczestników koła fotograficznego „Chwila" pod kierunkiem wych. Małgorzaty Angel.  Emocje sportowe uświetniła wystawa fotograficzna, która, jak co roku jest przygotowana w tym samym dniu. Laureaci VII Konkursu Fotograficznego CHWILI „Rodzina w obiektywie" odebrali cenne nagrody z rąk organizatora konkursu Małgorzaty Angel i Starosty Wałeckiego dr. Bogdana Wankiewicza. Młodzież wraz z kadrą pedagogiczną już zapowiedziała udział w następnych mistrzostwach w przyszłym roku.

Tekst: Bohdan Kamiński
Zdjęcia: Małgorzata Angel
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.