Aktualności Aktualności

« Powrót

2 FESTIWAL DWÓCH JEZIOR JUŻ ZA NAMI

W miniony weekend 7-9 lipca br. w Wałczu zrobiło się naprawdę festiwalowo. I choć pogoda była dość kapryśna, to atmosfera nad jeziorem Raduń i Zamkowym była gorąca.
W piątkowe popołudnie bawiliśmy się na Eagle Beach Party. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekały: turniej siatkowej piłki plażowej, speed badminton i bitwa wodna, której uczestnikom absolutnie nie przeszkadzała mokra aura.  Zawzięta walka obu drużyn (jeziora Zamkowego i jeziora Raduń) zakończyła się remisem. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonała Burmistrz Miasta Bogusława Towalewska oraz Wice Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki. Sponsor wydarzenia właściciel Firmy Eagle Janusz Marcin Ejma  zapraszał wszystkich do dobrej zabawy. Wówczas muzyczna scena Festiwalu ruszyła już na dobre.  Na początek publiczność rozgrzewała Justyna Sawicka, finalistka programu Must Be The Muscic  oraz DJ Robin. Jednak prawdziwe szaleństwo nastąpiło podczas koncertu gwizdy wieczoru DJ ADAMUSA. Niesamowite wrażenie robiła multimedialna arena djska  a robot led zachęcał wszystkich do zabawy. Na zakończenie niebo nad jeziorem Raduń rozbłysło kolorami  Laser Show. Zapierający dech w piersiach spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych.  Tego wieczoru nie da się zapomnieć.

Sobota Festiwalowa rozpoczęła się regatami żeglarskimi na Jeziorze Zamkowym. Nowo wybudowany pomost prezentował się znakomicie, a widok żagli robił naprawdę ogromne wrażenie. I choć pogoda nie rozpieszczała żeglarze z Armatorskiego Klubu Żeglarskiego przyzwyczajeni do tak ekstremalnych warunków radzili sobie naprawdę świetnie. Po południu na jeziorze Raduń ruszyły zawody Smoczych Łodzi. 6 drużyn, 120 osób na 4 łodziach dzielnie walczyło o nagrodę główną, przepiękna statuetkę w kształcie smoka. Zwycięzcami podobnie jak w zeszłym roku zostali żołnierze z 100 Batalionu Łączności i tym oto sposobem zostali mistrzami drugi rok z rzędu.
Jednocześnie na boisku Orlik przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbywały się zawody dronów. To pierwsza tego typu impreza w powiecie wałeckim. Młoda i dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, w której udział wzięli czołowi piloci z całego kraju. Maciej Poschwald to absolutna czołówka światowa. Champion Europy i medalista mistrzostw świata, zwycięzca wielu światowych imprez. Łącznie na starcie stanęło blisko 40 zawodników. Wałcz reprezentował  Dawid Domoradzki, który obecnie mieszka i trenuje w Krakowie ale pochodzi z Wałcza. I to właśnie jego skromnej osobie zawdzięczamy przyciągnięcie tej nowoczesnej dyscypliny do naszego miasta.

Wieczorną scenę opanowały zespoły szantowe z najwyższej półki. I choć mówi się, że muzyka szantowa jest muzyka niszową to bezwzględnie ma swoich fanów i sympatyków. Jak zwykle niesamowite show dali chłopcy z zespołu Majtki Bosmana, którzy rozgrzewali publiczność znanymi i lubianymi utworami. Wieczór zakończył się spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Po raz kolejny promenada nad jeziorem Raduń mieniła się kolorami.
Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od Wędkarskiego Trójboju Rodzinnego zorganizowanego przez Polski Związek Wędkarski Koło Wałcz Miasto. W zawodach wzięło udział 13 rodzin. Ryby brały, a zabawa była naprawdę przednia. W południe na jezioro Raduń ruszyły jednostki WOPR prezentując pokazy ratownictwa wodnego. Szybkość reakcji oraz zaangażowanie ratowników upewniły mieszkańców, że przy takiej jednostce możemy naprawdę czuć się bezpiecznie. Warto podkreślić, że Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wałcza czuwało nad bezpieczeństwem całego Festiwalu Dwóch Jezior.

Ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach Festiwalu zrobił Wałecki Triathlon Wodny. Kobiety i mężczyźni biorący w nim udział mieli niełatwe zadanie. Pływanie, bieg i kajak następująco po sobie wymagały nie lada kondycji. Wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na linii startu szczęśliwie dotarli do mety. Najstarszy uczestnik miał 59 lat.


Najmłodsi uczestnicy Festiwalu mogli wziąć udział w konkursie budowania zamków na pisaku. Tu nie było zwycięzców ani przegranych, na wszystkie zespoły małych budowniczych czekały nagrody i upominki festiwalowe.

Dodatkowo przez wszystkie dni Festiwalu na dzieci, młodzież i dorosłych czekały liczne atrakcje: wodny tor przeszkód, flyboard, przejażdżka motorówką, wesołe miasteczko i dmuchane zamki. Na stoiskach można było zakupić min.: obrazy, ręcznie zdobione naczynia, książki pisarki Doroty Schramek oraz pamiątkowe gadżety i zabawki.

Muzyczna niedzielna scena Festiwalu nie pozostawiała czasu na oddech. Występ    zespołu „Som Gorsi", „Aleksandry Adrukajtis" oraz niesamowitych dziewczyn ze studia piosenki ESTI wprowadziły wszystkich uczestników Festiwalu w dobry nastrój. A koncert zespołu Lady Pank przyciągnął na nasza promenadę tysiące fanów.

Nad całością festiwalu czuwał oczywiście Roman Czejarek dziennikarz programu 1 Polskiego Radia, który informował mieszkańców i turystów o tym, co ich czeka podczas wszystkich dni Festiwalu.

Festiwal to nie tylko ogromny nakład pracy i zaangażowania wszystkich organizatorów, ale również i duże obciążenie finansowe. Dlatego szczególnie gorąco dziękujemy naszym sponsorom: „EAGLE" – producent wycinarek laserowych, „OZEN" – producent węgla drzewnego,   EKO – FIUK, Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu, Dolina Charlotty Resort & SPA, EENERGOPOL Szczecin S.A, ENEA OPERATOR, Grupa ENEA, Bank PKO BP w Wałczu, AUTO BRUNO – autoryzowany dealer VOLVO, Zakład Budowlano – Transportowy KLEKOT, „Gastronomik" Dariusz Zych, Przewozy Regionalne, Liga Obrony Kraju.
Patronat medialny nad festiwalem objęli: Radio Eska, Tygodnik Extra Wałcz, Twoje Radio 90.3, faktypilskie.pl i TV ASTA.

Organizatorami festiwalu byli: Urząd Miasta Wałcz, Wałeckie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie „Drako", Armatorski Klub Żeglarski, Polski Związek Wędkarski- Koło Miasto Wałcz, WOPR Wałcz, zespół „Majtki Bosmana",
Zapraszamy do obejrzenia festiwalowej galerii.
 
Zdjęcia: Bartosz Ćmiel

 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.