Aktualności Aktualności

« Powrót

XIV Memoriałowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów im. Henryka Zimniewicza

W dniu 11 marca 2017 r., na sali COS OPO Wałcz, odbył się już XIV Memoriałowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów im. Henryka Zimniewicza. Ten cykliczny turniej ma na celu uczcić pamięć Henia – kierownika ekipy „Bukowiny" ówcześnie grającej w Pomorskiej I Lidze Oldbojów, który właśnie ponad 14 lat temu, trenując na tej sali, oddał ostatnie tchnienie.

Po uroczystym otwarciu, z udziałem rodziny Henia Zimniewicza, w sobotni słoneczny dzień na obiekcie COS OPO Wałcz rywalizowało siedem zespołów:

HTB Hamburg
Lubuszanin Trzcianka
Petroloil Piła
Oldboje 40+ Wieleń
Relax Krzyż Wlkp.
Orzeł Wałcz
Bukowina Wałcz

Pomimo sędziwego wieku zawodników (40+) intensywność gry była bardzo wysoka. Już po kilku kolejkach można było obstawiać faworytów do wygrania turnieju lecz żadna z drużyn nie zamierzała tanio sprzedać swojej skóry. Mecze były zacięte, na szczęście w atmosferze „fair play". Ostatecznie wielkim przegranym turnieju okazał się Orzeł Wałcz, który już na początku z powodu kontuzji stracił 2 graczy i ostatecznie zajął VII miejsce. Na VI miejscu, z 4 punktami, uplasowała się drużyna gości z Niemiec – HTB Hamburg. V lokata przypadła sympatycznym kolegom z Wielenia, który uzbierali 6 punktów. O podium otarł się tym razem Relax Krzyż, zajmując z 7 punktami IV miejsce. Należy zaznaczyć, że była to chyba najstarsza drużyna Memoriału. Najniższe miejsce na podium przypadło Lubuszaninowi Trzcianka, który uzbierał 8 punktów, choć w środkowej części rywalizacji wymieniano Go jako kandydata do zwycięstwa. Odwieczny rywal z Piły grający tym razem pod nazwą Petroloil, zajął ostatecznie II miejsce. Cztery zwycięstwa i dwa remisy dające 14 punktów to w tym dniu było za mało by pokonać dobrze dysponowaną drużyną gospodarzy. Bukowina Wałcz okazała się w tym dniu wyjątkowo „niegościnna". I miejsce, chyba historyczne, stało się faktem. Pięć wygranych meczy i jeden remis dało nam zwycięstwo w całym turnieju. Królem Strzelców został zawodnik Bukowiny Sławomir Jabłoński (9 goli) a najlepszym bramkarzem jego kolega z zespołu Dariusz Michalik (1 wpuszczona bramka). Najstarszym zawodnikiem okazał się 64 letni Ryszard Tomala reprezentujący Relax Krzyż.

Łącznie rozegrano 21 meczy, w których padło 55 bramek. Każda drużyna spędziła na boisku 72 min.
Wszyscy zawodnicy, sędziowie a nawet kibice otrzymali okolicznościowe medale, z rąk Pani Burmistrz Bogusławy Towalewskiej, V-ce Wójta Gminy Wałcz Pawła Kosmalskiego i Prezesa KOZPN Grzegorza Maciejasza. To samo zaszczytne grono wręczyło puchary dla poszczególnych drużyn.
Drużynie HTB Hamburg wręczono również torby z materiałami reklamującymi Miasto Wałcz, Gminę Wałcz i Powiat Wałecki.

W tym miejscu chciałbym podziękować tym, bez których ciężko było by udźwignąć to przedsięwzięcie:
Urząd Miasta Wałcz
Urząd Gminy Wałcz
Starostwo Powiatowe w Wałczu
ZWiK w Wałczu
Rodzina Henia Zimniewicza
Grzegorz Maciejasz
Łukasz Rafałko
Marek Pawłowski
Wojciech Tuliszewski
Karolina Lewczuk
Krzysztof Smodis
Tomasz Chruścicki
i inni
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.