Aktualności Aktualności

« Powrót

Wyróżnienie dla trenera Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu

W piątek 6 października 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki, odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych oraz odznak "Za Zasługi dla Sportu". Wśród wyróżnionych   znalazł się trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu – Zbigniew Kowalczuk.

Minister Sportu i Turystyki wręczył odznaczenia wyróżnionym za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży, krzewieniu ducha sportu wśród następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Dla odznaczonych działalność na rzecz sportu, to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia.
Szkoleniowiec Zbigniew Kowalczuk w swej 27 letniej karierze trenerskiej wychował bardzo dużą grupę młodzieży zdobywających medale Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie. Najlepsze zawodniczki polskiego kajakarstwa, medalistki olimpijskie: Beata Mikołajczyk (Pekin 2008 – srebrny medal, Londyn 2012 – brązowy medal, Rio de Janeiro – brązowy medal) oraz Karolina Naja (Londyn 2012 – brązowy medal, Rio de Janeiro – brązowy medal) również uczyły się i trenowały w Wałczu.

W mijającym sezonie sportowym w reprezentacji narodowej seniorów bardzo udanie zadebiutowały młode absolwentki, wychowanki trenera, tegoroczne i zeszłoroczne maturzystki, które na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy zdobyły swoje pierwsze medale w kategorii seniorskiej: Justyna Istrzycka, Paulina Paszek – III m MŚ, Katarzyna Kołodziejczyk – II m ME).
 
Panu Zbyszkowi gorąco gratulujemy wyróżnienia.


Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.