Aktualności Aktualności

« Powrót

Westpomeranian Greenfield 2017

W dniu 13 września br. odbyła się konferencji „Westpomeranian  Greenfield 2017", w której miasto Wałcz wzięło aktywny udział.  Celem konferencji  było  zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Pomorza Zachodniego. Wydarzenie było  skierowane zarówno do tych przedsiębiorców, którzy już działają na terenie województwa zachodniopomorskiego, jak i do tych, którzy dopiero chcieliby poznać jego potencjał oraz sprawdzić, jakie korzyści płyną z ulokowania biznesu właśnie na tym terenie.

Westpomeranian Greenfield nie jest typowym wydarzeniem ukierunkowanym tylko i wyłącznie na promowanie terenów inwestycyjnych. Nie ma również formuły szkolenia dla przedsiębiorców podczas, którego zebranym przekazuje się ogrom hermetycznej wiedzy na różne specjalistyczne tematy z zakresu prowadzenia biznesu. Westpomeranian Greenfield to pewnego rodzaju platforma współpracy i wymiany doświadczeń. Miejsce, gdzie precyzyjnie wyselekcjonowana grupa przedsiębiorców pozyskuje informacje, które faktycznie mogą pomóc w rozwoju ich biznesów.

Podczas konferencji zaprezentowana została również oferta inwestycyjna miasta Wałcz, zachęcając potencjalnych inwestorów do lokowania swoich inwestycji w naszym mieście.
 - Wydarzenia takie jak dzisiejsza konferencja mają na celu zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Pomorza Zachodniego, ale dla mnie osobiście jest to również doskonała okazja do integracji środowiska biznesu i samorządu. Przekonaliśmy się jak ważna jest ta współpraca podczas składania wniosku do kontraktu samorządowego. Dziś każda inwestycja musi przekładać się na rozwój gospodarczy miasta i działających w nim przedsiębiorców. Wałcz to miasto z ogromnym potencjałem i nieograniczonymi możliwościami dynamicznego rozwoju. Misją samorządu jest zwiększanie jego atrakcyjności, co też od lat sukcesywnie czynimy – mówiła Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska podczas konferencji.

Pozyskiwanie inwestorów to proces, który czasami trwa kilka lat. Uczestnictwo w tego typu konferencjach czy targach umożliwia bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami  - potencjalnymi inwestorami i stanowi początek dobrych kontaktów oraz ciekawej współpracy.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.