Aktualności Aktualności

« Powrót

WERNISAŻ WYSTAWY PRAC PLASTYKÓW NIEPROFESONALNYCH

Dnia 9 kwietnia 2017 r. odbył się Wernisaż Powiatowej Wystawy Prac Plastyków Nieprofesjonalnych. Organizatorem był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Wałeckie Centrum Kultury. Oceniając prace Jury w składzie Bronisław Cichy - mgr sztuki, Katarzyna Aftyka - mgr sztuki oraz Jerzy Poszepczyński wzięło pod uwagę poziom oraz walory artystyczne dzieł, estetykę wykonania, innowacyjność i różnorodność zastosowanych rozwiązań, oraz ogólny obiór estetyczny dzieła.
W przeglądzie wzięło udział 15 artystów, w tym wielu, którzy biorą udział po raz pierwszy. Przegląd z roku na rok się rozwija, i nie brakuje w powiecie artystów, którzy chcą się zaprezentować.
Do Przeglądu Plastyków Nieprofesjonalnych Wojewódzkiego zakwalifikowano prace niżej wymienionych autorów:
  1. Krzysztofa Czerska "Nad Wodą"
  2. Kazimiera Szatkowska "W górach jesienią"
  3. Renata Gross "Leśne kamienie"
WYRÓŻNIENIE otrzymali:
  1. Rafał Rubak "XXX"
  2. Barbara Klimaszewska "Migrena"
  3. Zuzanna Gabryś "Abstrakcja"
  4. Danuta Hoffman
  5. Piotr Kondarewicz "Gonitwa Myśli"
  6. Aleksandra Kustosz "Parasolka"

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.