Aktualności Aktualności

« Powrót

Warszawski dzień

6 października, we wczesnych godzinach rannych gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu zrealizowali drugi (i niestety – już ostatni) etap zadań wyjazdowych w ramach projektu „Młody obywatel". Tym razem uczniowie udali się do Warszawy, gdzie zwiedzili budynek Sejmu RP, a następnie wraz z przewodnikiem udali się na spacer uliczkami Starego Miasta. Mimo zmęczenia porą wyjazdu  oraz samą podróżą „ Warszawski dzień" można zaliczyć do  udanych, zwłaszcza, że mogliśmy wygospodarować trochę czasu wolnego – ku uciesze żeńskiej części wycieczki oraz właścicielom sklepów w galeriach handlowych.  Bardziej spostrzegawczy mogą pochwalić się zupełnie przypadkowym spotkaniem z aktorką Olgą Bołądź oraz raperem Vienio.

Podstawowym punktem wyjazdu była oczywiście wizyta w Sejmie. Uczniowie wraz z przewodniczką uczestniczyli w spacerze  po sejmowych korytarzach – począwszy od biura przepustek, poprzez salę posiedzeń oraz ostatnimi czasy  niezwykle popularną - salą kolumnową włącznie. Dzięki opowieści pani przewodnik udało się poznać wiele ciekawostek i tajemnic sejmowego budynku. Niespełna godzinna wizyta okazała się bardzo udaną wyprawą.

Prawdziwe piękno i urokliwość  stolicy pokazała pani przewodnik, która  zaprosiła na niezwykle interesujący i  ciekawy spacer po Starówce.

Uchylając rąbka tajemnicy  przedstawiamy fotorelację z pobytu w Warszawie autorstwa      Martyny Leszko.
Opiekunowie:
Aleksandra Kamińska
Wojciech Kułaga

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.