Aktualności Aktualności

« Powrót

Uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów w Szkole Podstawowej nr 2

9 listopada 2017 r. w godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów, którzy rozpoczęli naukę w  Szkole Podstawowej nr 2 w Wałczu. 
W części oficjalnej przedstawiciele klas złożyli uroczyste ślubowanie, w której przyrzekli w imieniu swoim i pozostałych uczniów, godnie wypełniać obowiązki uczniowskie i szanować tradycję naszej szkoły.

Dyrektorzy szkoły Andrzej Łojewski i Elżbieta Malingowska wraz z Burmistrz Miasta Wałcz Bogusławą Towalewską symbolicznie pasowali uczniów klas  I, IV i VII na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Burmistrz Miasta Wałcz  wręczyła kroniki i przybory szkolne dla pasowanych klas.

Po części oficjalnej odbyła się druga część uroczystości o charakterze artystycznym. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, teatralne
 i taneczne w przedstawieniu  Calineczka „Nie z tej bajki".
Baśniowa konwencja wprowadziła widzów w magiczny nastrój. Uczniowie przygotowali widowisko na bardzo wysokim poziomie, dostarczyli wielu wzruszeń swoim rodzicom, nauczycielom i gościom.

Przedstawienie zakończyło się owacjami, wystrzałami rac i wręczeniem każdej
z pasowanych klas tortu, który był słodkim zakończeniem tego niezwykłego wieczoru.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować tę uroczystość i przyczynili się do sukcesu naszych uczniów.

Agata Koteras         

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.