Aktualności Aktualności

« Powrót

Świętowano nie tylko w Dwójce

9 maja br. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Roberta Schumana w Wałczu obchodziła Święto Szkoły, które tradycyjnie zostało połączone z obchodami „Dnia Unii Europejskiej".  Najpierw w hali sportowej odbył się uroczysty apel, w czasie którego przedstawiono krótki referat na temat Unii Europejskiej oraz zaprezentowano flagi wszystkich państw członkowskich.  Obchody Święta Szkoły stały się również okazją do wyróżnienia i nagrodzenia laureatek wojewódzkich konkursów przedmiotowych, tj. Zuzanny Krzyżanowskiej (chemia i biologia) i Klaudii Estkowskiej (geografia) oraz reprezentacji szkoły w piłce ręcznej chłopców, która w bieżącym roku szkolnym zajęła czołowe miejsce w województwie zachodniopomorskim. Na zakończenie  apelu dwojgu nauczycielom, tj. p. Krystynie Boreckiej i p. Wojciechowi Marko wręczono okolicznościowe dyplomy z okazji 30 – lecia ich pracy zawodowej.
Następnie wszyscy zebrani w kolorowym korowodzie przeszli na plac Wolności. W wałeckiej Paradzie Schumana wzięły udział delegacje wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli.  Przed Urzędem Miasta uczniowie „Dwójki" przedstawili krótką inscenizację pt. „Historia Wałcza w pięciu aktach". 
Później zgromadzeni przemaszerowali na boisko przy Zespole Szkół Miejskich  nr 2, gdzie wzięli udział w różnych grach i zabawach. Najlepiej bawili się najmłodsi mieszkańcy naszego miasta – przedszkolaki ze wszystkich miejskich placówek. Pogoda dopisała, więc sportowe i zręcznościowe zmagania na szkolnym boisku przebiegały bardzo sprawnie i w przemiłej atmosferze. Nagrody dla uczestników imprezy zostały zakupione w ramach projektu „Otwarte strefy boisk i rekreacji w mieście Wałcz".

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.