Aktualności Aktualności

« Powrót

Spotkanie w MBP- (oddział dziecięcy) z grupą przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Stokrotka w Wałczu

W poniedziałek 27 listopada oddział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła grupa przedszkolaków z publicznego przedszkola "Stokrotka".

Tematem naszego spotkania była tym razem muzyka.

Dzieci spotkała przemiła niespodzianka, ponieważ mogły się po raz pierwszy spotkać z działającą przy WCK orkiestrą perkusyjną. Pierwsza część zajęć miała charakter teoretyczny. Przedszkolaki wysłuchały informacji dotyczących poszczególnych instrumentów perkusyjnych, dętych, klawiszowych i strunowych.
Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, czyli dotykanie i granie na wybranym przez siebie instrumencie. Największą popularnością cieszył się akordeon, saksofon i trąbka. Ta część spotkania sprawiła przedszkolakom mnóstwo frajdy i radości.

Na zakończenie przedszkolaki wysłuchały kilku utworów wykonanych na żywo przez orkiestrę, którą nagrodziły gromkimi brawami.

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.