Aktualności Aktualności

« Powrót

Spotkanie autorskie z Robertem Kraszczukiem

11 maja (piątek) w czytelni naszej biblioteki gościł Robert Kraszczuk, regionalny pasjonat i historyk. Założyciel bractwa rycerskiego na ziemiach wałeckich, twórca i artysta Pojezierza Wałeckiego.

Tematem spotkania była najnowsza historia Wysp powiatu wałeckiego, a w szczególności przedstawienie śladów bytności człowieka w tych okolicach w przeszłości-w pradziejach.
Pan Robert Kraszczuk opowiedział o swoich wyprawach m.in. na wyspy Drawieńskiego Parku Narodowego, na wyspy na Jeziorze Ostrowieckim (wyspa Lech, Wyspa Pokrzywka, wyspa Okrzeja), na wyspy na Jeziorze Bytyń Wielki, na Jeziorze Martew, na Jeziorze Piecnik Duży, Jeziorze Lubie (wyspa Rybaki, wyspa Ptaszyniec), wyspa na jeziorze Krosino, Wąsocz oraz na Jeziorze Drawskim.

Historyk przybliżył sposoby swojej pracy, metody prowadzenia poszukiwań, przedstawił wiele ciekawych fotografii ze swoich wypraw i zdradził kilka sekretów ze swoich odkryć.
Na koniec każda z przybyłych osób mogła liczyć na autograf i krótką wymianę zdań z przybyłym gościem.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.