Aktualności Aktualności

« Powrót

Sportowy sukces Wałcza

Niezmiernie dumni jesteśmy z tego, że Miasto Wałcz uplasowało się na 3 miejscu w województwie zachodniopomorskim wśród najbardziej usportowionych miast po takich ośrodkach jak Szczecin i Koszalin. W roku 2016 sportowcy z naszego miasta zdobyli 381 pkt w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

15 marca 2017 r. Waldemar Lechnik Zastępca Burmistrza Miasta Wałcz uczestniczył w gali „Sportowego Podsumowania Roku" w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie. Podczas spotkania marszałek województwa Olgierd Geblewicz podsumował sportowy rok 2016, nagradzając uzdolnionych sportowców i trenerów oraz najaktywniejsze sportowo miasta.

Pan Marszałek nagrodził także zawodnika Wałeckiego Towarzystwa Sportowego „Orzeł" Patryka Kowalskiego, który w roku 2016 zajął  II m. na Mistrzostwach Świata Juniorów i Mistrzostwach Europy Juniorów w C-4 na 500 m. w Mińsku i w Płowdiw oraz jego trenera Pana Bogusława Hertela.
Ten sukces to ogromne zaangażowanie trenerów, ale przede wszystkim ciężka i wytrwała praca młodych sportowców. Dlatego w imieniu Burmistrza Miasta Wałcz Pani Bogusławy Towalewskiej dziękujemy za ten trud i wysiłek, który utwierdza w przekonaniu, że Wałcz to miasto rozwijania talentów sportowych i miejsce gdzie udało się stworzyć optymalne warunki do uprawiania sportu.
  
Ten sukces to potwierdzenie, że kierunek rozwoju sportu w mieście a przede wszystkim środki finansowe przekazywane klubom sportowym oraz te przeznaczane na modernizację infrastruktury sportowej to dobrze obrany cel.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.