Aktualności Aktualności

« Powrót

Pozarządowa sobota

13 maja na Wałeckiej Promenadzie Gwiazd Sportu nad Jeziorem Raduń od godziny 13.13 było wesoło, gwarnie i kolorowo. W ramach wydarzenia animacyjnego Ośrodka Wparcia Ekonomii Społecznej dla regionu szczecineckiego II Festiwal Organizacji Pozarządowych zaprezentowały się 32 organizacje pozarządowe z terenu Wałcza, powiatu oraz  dwie organizacje z powiatu drawskiego i  jedna z łobeskiego, działające na co dzień w różnych sferach pożytku publicznego : samopomocowe, sportowe, działające w na rzecz mieszkańców, dzieci, rodzin, osób niepełnosprawnych oraz spółdzielnie socjalne. Dzieci miały atrakcje w specjalnie dla nich przygotowanej Strefie Dziecka oraz dmuchany zamek, a dorośli na stoiskach mogli zapoznać się z dorobkiem i działalnością organizacji.  Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty ikonopisania oraz grawerowania w szkle a także „Ścianka VIP" przygotowana przez uczestników, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie ze specjalnie przygotowanymi hasłami związanymi z działalnością ngo. Nie zabrakło również wrażeń na wodzie- Stowarzyszenie DRAKO przeprowadziło widowiskowe  zawody w przeciąganiu na smoczej łodzi. Przygotowano  również stoiska z poczęstunkiem.

Przedstawiciele  organizacji mieli okazję zaznajomić mieszkańców za swoją działalnością oraz wymienić się doświadczeniami i codziennymi problemami a także  pozyskać nowych członków.
Na scenie prezentowały swój dorobek wszystkie pokolenia działające pozarządowo- zarówno przedszkolaki z TPD, jak i zespoły ludowe . Na koniec Festiwalu wystąpił zespół N.O.C z Piły.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.