Aktualności Aktualności

« Powrót

Orszak Trzech Króli

6 stycznia br. po uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Antoniego mieszkańcy Wałcza  z koronami na głowach, powiewając flagami i proporcami przemaszerowali ulicami naszego miasta w Orszaku Trzech Króli. Organizowane w Wałczu po raz trzeci wydarzenie zgromadziło jak twierdzą organizatorzy kilkaset osób.

Święto Trzech Króli, czyli inaczej Objawienie Pańskie jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Obchodzone jest ono na pamiątkę Trzech Mędrców (Króli), którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi. Na całym świecie Święto Trzech Króli obchodzone jest bardzo hucznie, choć zapewne wszędzie nieco inaczej.

W Polsce dzięki Fundacji „Orszak Trzech Króli" zorganizowany on został po raz dziesiąty a w inicjatywę tą włączyło się ponad 644 miast. W Wałczu głównym organizatorem była Małgorzata Sierpińska – prezes działającej przy parafii pw. św. Antoniego Wspólnoty Żywego Różańca.  Co roku Urząd Miasta włącza się w organizację orszaku, przekazując środki na zakup pięknych strojów. 


Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.