Aktualności Aktualności

« Powrót

Nauka i biznes robią skok w Wałczu

W dniu 6 kwietnia br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu odbyła się konferencja „Skok po innowacyjność: biznes + nauka". Organizatorami wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Urząd Miasta Wałcz przy szczególnym wsparciu partnerów: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Akademii Morskiej w Szczecinie, Akademii Sztuki w Szczecinie, Politechniki Koszalińskiej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego, Klastra Metalowego Metalika oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów ze Szczecina.

Konferencję otworzyła Pani Anna Mieczkowska Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska.
 
- „Skok po innowacyjność" jest wydarzeniem ważnym zarówno dla Regionu Wałeckiego, jak i całego Województwa. To inicjatywa, która pozwala docenić przedsiębiorców oraz naukowców, mająca istotny wpływ na rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego, a tym samym przyczyniająca się do podniesienia jego potencjału technologicznego i innowacyjnego – powiedziała członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.
 
 - Cieszymy się niezmiernie z faktu, iż piąta edycja  konferencji „Skok po innowacyjność: biznes + nauka" mogła odbyć się właśnie w Wałczu. O tym jak ważne jest to połączenie nie trzeba nikogo przekonywać, życzę zatem Państwu intensywnych rozmów i wspólnych rozwiązań dodała Burmistrz Bogusława Towalewska.  
 
Podczas części konferencyjnej, eksperci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Regionalnego Punktu Kontaktowego ds. Programów Ramowych UE zaprezentowali możliwości pozyskania dofinansowania na rozwój działalności w dostępnych konkursów oraz kryteria aplikowania. A następnie wałecka firma Victoria Cymes zaprezentowała swoja historię udanej współpracy nauki i biznesu w realizowanych przez nich projektach.

W drugiej części spotkania odbyły się serie 20-minutowych, indywidualnych spotkań z uczestnikami wydarzenia – zarówno ze strony nauki jak i biznesu. Osiem uczelni reprezentowało 13 naukowców z różnych dziedzin. Do udziału w konferencji zgłosiło się 20 przedsiębiorców, którzy wzięli udział w 47 spotkaniach w tym 38 właśnie z sektorem naukowym. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak niesamowitego projektu właśnie w Wałczu. Mamy nadzieję, że rozmowy i spotkania, które się odbyły będą owocowały w przyszłości wspólnymi projektami. „Biznes i nauka są ze sobą nierozerwalnie połączone a gdy do tego dołożymy samorząd powstaje „złota triada „" - tak w piękny sposób wydarzenie  „Skok po innowacyjność" określiła Rektor dr hab. prof. nadzw. Jolanta Witek z wałeckiego PWSZ. I zdecydowanie ma rację .
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.