Aktualności Aktualności

« Powrót

Mobilna aplikacja O!strzegator

Urząd Miasta Wałcz informuje, że obszar powiatu wałeckiego został dodany do mobilnej aplikacji „O!strzegator". W aplikacji publikowane są informacje o:
 
  • zagrożeniu powodziowym, huraganach, gradobiciu i innych anomaliach pogodowych;
  • planowanych przerwach w dostawie wody, prądu, gazu itp.;
  • zdarzeniach drogowych, powodujących znaczne ograniczenia ruchu;
  • zmianach w komunikacji;
  • innych sytuacjach monitorowanych przez centra kryzysowe.
  • wydarzeniach kulturalnych;
 
Aplikacja daje możliwość przesyłania informacji bezpośrednio na telefony komórkowe osób znajdujących się w zdefiniowanym przez nadawcę miejscu, bez znajomości ich numerów telefonów, adresów email lub innych danych teleadresowych. Rozwiązanie nie wymaga wcześniejszej rejestracji użytkowników ani udostępniania przez nich jakichkolwiek danych osobowych. Korzystanie z aplikacji nie wymaga aktywacji, zakładania konta, podawania danych osobowych oraz numeru telefonu. Działa od razu po zainstalowaniu. Nie przesyła i nie gromadzi żadnych danych osobowych takich jak numer telefonu, lokalizacja i miejsc, które zdefiniuje użytkownik, list kontaktów itp. Jest bezpłatna i nie przesyła żadnych reklam.
 
Odbiorca otrzymuje komunikaty dotyczące miejsca, w którym się znajduje lub innych, zdefiniowanych przez siebie lokalizacji. W systemie publikowane są także ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz, komunikaty o utrudnieniach na drogowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz planowanych przerwach w dostawach prądu publikowanych przez ENEA.S.A.
 
Aplikacja umożliwia również przyjmowanie zgłoszeń od mieszkańców. 
 
Aplikacje można pobrać na urządzenia z systemem:
 
  • Android
  • oraz iOS

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.