Aktualności Aktualności

« Powrót

Jak prawidłowo wypełnić wniosek o Rodzina 500 +

Burmistrz Miasta informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze na kolejny okres, który rozpocznie się 1 października 2017 r., będzie można składać bezpłatnie od 1 sierpnia 2017 r.

Jeśli osoba złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku, a więc zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia wychowawczego także od pierwszego miesiąca nowego okresu.

UWAGA: Wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałczu, ul. Nowomiejska 4. Tam również uzyskacie Państwo szczegółowe informacje na temat świadczenia. Zapytania można także  kierować telefonicznie pod nr. tel. 067 258 00 65 lub mailowo: kancelaria@mopswalcz.pl

Zachęcamy do zapoznania się z informacji umieszczonymi na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w celu ułatwienie procedury składania wniosku:

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-wypelnic-wniosek-o-rodzina-500-plus/

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.