Aktualności Aktualności

« Powrót

IX SPINNINGOWY TURNIEJ TRZECH MIAST Drapieżnik Radunia

Trwająca  od czerwca do września  dziewiąta edycja "Spinningowego Turnieju Trzech Miast" właśnie została zakończona. Gospodarzami tak szeroko ujętych zawodów wędkarskich są miasta: Wałcz, Ińsko i Czaplinek. Pierwsze zawody tego cyklu pn. FESTIWAL WĘDKARSKI odbyły się 3 czerwca br. w Czaplinku, kolejne 1 lipca br. w Ińsku, a ostatnie, podsumowujące turniej odbyły się 10 września br. w Wałczu.

Na wodach naszego pięknego jeziora Raduń w ramach zawodów Drapieżnik Radunia stanęło 36 zawodników, którzy przy pięknej, słonecznej pogodzie próbowali złowić największe ryby w  wodach jeziora.

Zwycięzcą zawodów wałeckich został Jarosław Sienkiewicz z Wałcza (nagroda 1.500  zł) II miejsce zajął mieszkaniec Ujścia Michał Wysocki ( nagroda 1.000 zł) , a III Eugeniusz Kamycki z Komornik (nagroda 500 zł).

W klasyfikacji ogólnej wszystkich 3 zawodów w ramach Spinningowego Turnieju Trzech Miast I miejsce a tym samym  tytuł "Wielkiego Mistrza Zakonu Spinningowego" wraz z nagrodą główną, którą jest wyjazd studyjny do Brukseli wraz z osobą towarzyszącą, ufundowaną przez Profesora Bogusława Liberadzkiego Posła do Parlamentu Europejskiego zajął Pan Patryk Matlak z Chodzieży, II miejsce zajął Pan Tadeusz Osowski z Czarnkowa, III miejsce zaś przypadło Panu Krzysztofowi Tynny z Czaplinka.

Pani Burmistrz Bogusława Towalewska gorąco gratulowała wszystkim uczestnikom pasji i zaangażowania.
 - Patrząc na ludzi ślęczących z wędką nad różnymi jeziorami, stawami czy rzekami zastanawiamy się czy wędkarstwo to sport, czy też relaksujące hobby. Drodzy Państwo, gdy patrzę na was już wiem że to jedno i drugie. Dziękuję, że tak licznie przybyliście do Wałcza by realizować swoje pasje a przy okazji poznać nasze miasto. Wałcz stawia na wędkarstwo i bardzo cieszymy się, że wypracowana przez PZW koło Wałcz miasto formuła zawodów sprawdza się i z roku na rok przyciąga nowych zawodników. Jeszcze raz gorąco gratuluję zwycięzcom i zapraszamy Państwa na kolejne zawody w przyszłym roku.