Aktualności Aktualności

« Powrót

II Międzyszkolny Maraton Taneczny

8 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się II Międzyszkolny Maraton Taneczny. Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży alternatywnych form ruchu, jakim jest taniec oraz integracja wspólnoty zewnątrzszkolnej. W pierwszej części wystąpiły grupy przedszkolne, które rywalizowały o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu. Starsi uczniowie ze szkół podstawowych rywalizowały o Puchar Burmistrza Miasta Wałcz, a szkoły ponadpodstawowe o Puchar Starosty Powiatu Wałeckiego.

Uczniowie mogli zmierzyć się na ergometrach wioślarskich, które prowadził MOSiR w Wałczu. Dla nieco starszych uczniów dał pokaz swoich sił i umiejętności Roni Kloc z siłowni Athletic Gym & Fitness oraz pokazowy taniec dziewcząt na trampolinach. Oprawę muzyczną i nagłośnienie poprowadził MAKI.

W Maratonie Tanecznym wzięły udział przedszkola z Wałcza: Bajka, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Stokrotka oraz Oddział Przedszkolny przy SP nr 1.
W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Wałcza.

Do rywalizacji szkół ponadpodstawowych przystąpiło PCKZiU w Wałczu.
Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 wytańczyło Przedszkole Niepubliczne Czerwony Kapturek. Szkoła Podstawowa nr 4 wygrała rywalizację o Puchar Burmistrza Miasta Wałcz, a PCKZiU Puchar Starosty Powiatu Wałeckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Podczas Maratonu Tanecznego gościliśmy ponad 250 dzieci i młodzieży z wałeckich szkół i przedszkoli.

Za wsparcie oraz pomoc w zorganizowaniu II Międzyszkolnego Maratonu Tanecznego serdecznie dziękuję Pani Bogusławie Towalewskiej Burmistrz Miasta Wałcz, Panu dr Bogdanowi Wankiewiczowi Staroście Powiatu Wałeckiego oraz Panu Andrzejowi Łojewskiemu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu.
 
Źródło/tekst: Beata Bartkowska
Zdjęcia: Grzegorz Mucowski
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.