Aktualności Aktualności

« Powrót

Dumni z Patrona- Mini parada Schumana w Wałczu

We  wtorek 9 maja po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Europy. Wzorem dużych miast, odbyła się w naszym mieście Parada Schumana zorganizowana przez naszą szkołę. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi maszerowali ulicami miasta, aby uczcić ten wyjątkowy dzień.  Obchody Dnia Europy zaczęły się uroczystym apelem na hali, podczas którego mogliśmy obejrzeć część oficjalną oraz krótką formę artystyczną  przygotowaną przez panią Beatę Bratkowską, a także występy taneczne, do których choreografię przygotowała pani Iza Browarska.
                Po apelu wszyscy ruszyliśmy ulicami miasta w barwnym korowodzie w kierunku Placu Wolności.  Parada przeszła ulicami Marii Konopnickiej, gen. Leopolda Okulickiego oraz Kilińszczaków. Eskortowała nas Policja. Towarzyszyli nam bębniarze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu,  przedstawiciele i podopieczni Dziennego Domu Pomocy, Domu Pomocy Społecznej, Panie ze Stowarzyszenia Ziemi Wałeckiej - Amazonka.  Obecne były reprezentacje szkół podstawowych oraz gimnazjów z naszego miasta. Na Placu Wolności przywitała nas pani burmistrz Joanna Rychlik Łukasiewicz. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej „Odę do radości" i zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny. Dziękujemy za objecie patronatem naszej imprezy władzom miasta oraz parafii św. Mikołaja.

Źródło: Barbara Frejmut

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.