Aktualności Aktualności

« Powrót

Bookworms form across Europe- Mole Książkowe z Europy

Swoistą tradycją w Szkole Podstawowej nr 5 stał się udział uczniów i ich rówieśników z Malty w projektach realizowanych w ramach programu eTwinning.

W tym roku szkolnym to uczniowie klasy IV c, pod okiem pani Natalii Kujawiak-Fiałkowskiej, realizują projekt pt. „Bookworms form across Europe" („Mole Książkowe z Europy"). Temat projektu został zainspirowany realizowanym w szkole Ogólnopolskim Programem Rozwoju Czytelnictwa. Celem projektu jest zachęcanie uczniów do czytania książek oraz do posługiwania się językiem angielskim.

Uczniowie podzielili się informacjami o sobie, swoimi zainteresowaniami i wykonali prace plastyczne, których tematem były ulubione lektury i ich bohaterowie.
W czwartek, 1 lutego, odbyła się wideokonferencja, podczas której uczniowie zadawali sobie pytania, by móc poznać siebie bliżej. Młodzież pytała o szkolną rzeczywistość, która w obu państwach prezentuje się inaczej, oraz sprawdziła znajomość opisanych w projekcie książek.
Wideokonferencję zakończyła gra słowna – wąż. Rywalizacja między uczniami była zażarta i przyniosła mnóstwo radości.
 
Opracowanie: Natalia Kujawiak-Fiałkowska

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.