Aktualności Aktualności

« Powrót

60- lecie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

11 października 2017 r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętował  jubileusz 60- lecia oraz Dzień Seniora.
 
Na uroczystość przybyło ponad 250 członków Związku, oraz zaproszeni goście, w tym władze lokalne, m.in.: Burmistrz Miasta Boguslawa Towalewska, Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, Sekretarz Powiatu Zbigniew Wolny, Radna Rady Miasta Halina Kuch, Asystent Posła na Sejm RP Jerzy Naczk, Przewodnicząca Okręgowego  PZERiI, zaprzyjaźnione stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz dyrektorzy Ośrodków Społecznych.

Uroczystość jubileuszu była okazją do wyróżnienia członków Związku nagrodami za działalność społeczną. Nagrody od Pani Burmistrz Bogusławy Towalewskiej otrzymały: Irena Szperkowska, Helena Kwaśniewska, Wanda Gepert, Czesław Dubilewicz, Irena Bujak, Janina Helnan, Danuta Hofman i Wacław  Zawada. Przygotowano również 44 upominki w postaci słoiczka z miodem dla najstarszych członków Związku.

Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca.

 - 60 lat to bardzo piękny jubileusz. Państwa zaangażowanie i energia świadczą tylko o tym, że prawdziwe życie naprawdę zaczyna się na emeryturze. Dziękuję Wam za te wspólne lata, Wasze wsparcie przy realizowanych projektach i życzę kolejnych tak cudownie aktywnych lat -mówiła Burmistrz Bogusława Towalewska podczas uroczystości.

Jubileusz 60 – lecia PZERiI miał niezwykle uroczysty charakter. Specjalnie na tę okazję przygotowano wiersz, który napisała i zadeklamowała D. Hofman. Historię wałeckiego Związku Emerytów i Rencistów, można było obejrzeć na filmowej prezentacji, która wśród uczestników wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Podsumowaniem tego pięknego jubileuszu była część artystyczna przygotowana przez podopiecznych Estery Naczk i Studia ESTi. Wszystkie młode talenty oraz grupa seniorów przepięknie się zaprezentowały. Po części oficjalnej i artystycznej wszystkich gości zaproszono do bufetu, serwującego gorące posiłki i ciasta.

 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.